2011. december 9., péntek

Cukimanóm

Egyszerűen muszáj megmutatnom nektek ezt a képet. A Baba-Mama Klubban készült, és olyan cuki rajta :) Ugye szerintetek is édes?

2011. december 6., kedd

Karácsonyi lapok s.k.

Karácsonykor nagy örömet szerezhetünk szeretteinknek és ismerőseinknek saját kézzel készített, az ünnep hangulatához illó, aranyszínű üdvözlőlapokkal.
Mivel nem én nem annyira szeretem a karácsonyt, de a barátaim, rokonok, ismerősök igen, igyekszem ezért meglepni őket, és a kedvükben járni. Eddig mindig egyedül készítettem karácsonyi- és újévi  üdvözlőlapokat. Idén Zsófival fogjuk megcsinálni.

Ezeket az elkészített kártyákat kár lenne eltenni a fiókba. Használjuk őket inkább szobadísznek, hiszen rendkívül jól mutatnak. Szép fényes zsinóron felakaszthatjuk kártyánkat az ajtó fölé vagy az ablakba, hogy mások is láthassák. Ha néhány örökzöld ágat teszünk melléjük, kész a karácsonyi dekoráció. Ha nem vagyunk különösképpen ügyesek és ötletesek, az arany színű díszek akkor is rendkívül mutatósak.

KELLÉKEK:
fotókarton, fehér papír, különböző hullámkartonok, flittertoll, díszszalag, aranyzsinór, ceruza, vonalzó, sniccer, sütemény-kiszúróformák, aranyszínű toll

A piros kartonhoz különböző aranyszínű lapokból vágjunk ki három eltérő nagyságú csillagot: tegyük papírra a süteményformát, ceruzával rajzoljuk körbe, és sniccerrel pontosan vágjuk ki.
A fotókartont késsel karcoljuk meg a közepén, és hajtsuk félbe. Vágjunk ki egy 8 x 8 cm-es négyzetet, és húzzuk körbe aranytollal. A csillagokat kívülről, egy darab hálós szalagot belülről ragasszuk az ablakra.
A kék csillagos laphoz karcoljuk be a kartont középen, majd hajlítsuk be. Süteményformával vágjunk ki a lapból egy nagy csillagot, egy kicsit pedig piros hullámkartonból.
Flittertollal rajzoljuk körbe a csillag alakú kivágást, és tegyünk pettyeket a kis csillagra. Ragasszuk fel a hálót és a piros csillagot. Egy félbehajtott fehér papírt keskeny selyemszalaggal kössünk a lapra.
A félbehajtott hullámkartonra a képen látható módon ragasszuk fel a csillagokat, a hurokba kötött zsinórt és egy darab díszszalagot. A fehér papírt aranyzsinórral kössük a lapra.
A félbehajtott kartonra ragasszunk egy 2 cm széles fekete papírcsíkot és egy 7 x 10 cm-es hullámkartont. Egy 10 cm átmérőjű körből vágjunk ki egy félholdat, díszítsük és ragasszuk a lapra.

2011. december 5., hétfő

Hála Érte!

Mindig is tudtam, hogy nekem van a legédesebb férjecském :)
Persze, tudom, sokan írjátok ezt és ez nagyon-nagyon jó érzés. Olyan jó, amikor az ember boldog házasságokról olvas, vagy lát egy pillanatot, vagy megtapasztalja. Én most így vagyok vele.
Nagy Őm itthon van egy hétig szabadságon. Ennek én is és a gyerekek is nagyon örülnek. Főleg Zsófi, aki apafüggőségben van. És persze a maga módján szerelmes az apukájába. "Apa, leszel a barátom?" - kérdezi percenként tőle - "De anyának nem, csak nekem." Amikor apa és anya kicsit megöleli egymást, rögtön odabújik apához: "Ez az én helyem." Nagyon édes ilyenkor, és persze Apa ezt nagyon élvezi :)

Tegnap úszós nap volt. Ám mivel Zsófi kicsit köhögött, úgy döntöttem, hogy most egyedül megyek. A 6 év alatt most először vagy másodszor mentem el egyedül uszodába. Nagy Őm persze lelkesített, hogy menjek csak, mert tudja, hogy mennyire szeretek úszni. Nagy élmény volt. De tényleg. Amikor nem kellett rohanni, amikor két hossz között nem azon gondolkodtam, hogy vajon mit csinálnak a lányok a kismedencében, hanem kitisztult fejjel, a semmire gondolva "szelni a habokat". Nagyon élveztem.
Hatalmas izomlázzal, de nagyon lelkesen jöttem haza. És azt kell mondjam, olyan történt, ami nem szokott. 
Ebéd után Nimródot vittem aludni, és nekem is sikerült 1 óra alvást beiktatnom. Miután felkelt, Zsófi mondta, hogy ő is szeretne aludni. Ebből persze nem lett semmi, de én ismét aludtam 1 órát a kislányom mellett úgy, hogy ő odafeküdt mellém, simogatta a hajam. Én aludtam, ő vigyázott rám. Pedig ez legtöbbször fordítva szokott lenni :)
És az én drága férjem addig megszerelte a hintaszéket Nimróddal. 

De a csúcsa a ma volt. És ezért mondom, hogy szerintem nekem van a legjobb férjem. (Tudom, nektek is, de most én had örüljek egy kicsit :)) Berétet, lepcsánkát, tócsit készített ma ebédre. Mondta: "Te csak menj és játssz Nimróddal!" (akinek egyébként alapvetően anyás elvonási tünetei vannak)
Így ma apa ebédjét ettük. Annyira szerettem volna lefotózni, és megmutatni nektek, de sajnos a gépünk nem működik, és nem is tudom, hogy mikor fog. Kinéztünk már egy másik gépet, de ahhoz pénz is kellene. Mindenesetre nem is a fotó a lényeg, hanem az a lelkület, amiért én ennyire nagyon szeretem őt.
Hálás vagyok érte Istennek, hogy Őt adta nekem férjül. 
Remélem, te is hálás vagy a tiédért!

2011. november 28., hétfő

Alma koncerten jártunk

Míg anyukáméknál voltunk, egy remek és hatalmas élményben volt részünk.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de mi nagy Alma-rajongók vagyunk.
Hazamentünk, és milyen érdekes, csodálatos dolog, de kis városomba szerveztek egy Alma-koncertet. Nos, ezt bizony nem hagytuk ki.
Néhány képet megosztok veletek. Nem igazán sikerültek. Eléggé sötét volt a sportcsarnokban. Meg nem is igazán vagyok nagy fotós.
Rohangáltam Nimród és Zsófi között. Zsófi a dühöngőben :), az első sorban csápolt (pont mint egy Tankcsapda koncert, csak kicsiben), Nimród meg rohangált mindenfelé.
Mindenesetre nagyon jól éreztük magunkat. Mert hogy én is Alma-rajongó vagyok :)
Második kedvenc pasi az életemben :)
Ugrálóvár is volt - ez is nagyon bejött.
Első sorban
Hogy tényleg Alma koncerten voltunk.
Az első sor

2011. november 20., vasárnap

Halászat újra

Ma nincs itthon Zsófi, a mamához ment. :) Ha minden igaz, akkor ma megy az unokatestvére, Dorina, akivel nagyon jól elvannak. Dorina ugyan 12 éves, bár meg kell mondjam, néha, vagy elég sűrűn 4 éves szinten van. Szóval, a lányok jót játszanak.
Mi Nimróddal ma Baba-Mama Klubban voltunk. Még régen, amikor Zsófi kicsi volt, jártam, de mostanában valahogy elmaradt. Nem olyan régen jöttünk haza.
Ami viszont szomorú, kiderült, ma apuka nem jön haza a munkából, még lehúz egy műszakot, annyira nélkülözhetetlen :( Szóval, "egyedül maradtunk", hogy Zsófi szavaival éljek.
És bár nincs itthon Zsófi, azért még mindig kutakodtam kicsit a halászat témakörében.
Szeretem a szép rajzokat. Abszolút nem kedvelem az olyan rajzokat, amelyek karikatúraszerűek, mert nem tartom helyesnek, hogy Jézusból vagy a Bibliából, a Biblia bármelyik történetéből vicces rajzok, történetek szülessenek. A szép, kifejező alkotásokat, rajzokat szeretem.

De találtam egy érdekes blogot, amelyik egyszerűen és jól szemléltetheti a halászat és a halfogás történetét.
És egy plusz rajz tőlem :)

2011. november 16., szerda

Szeretem

Sajnos nincs időm. Semmire.
Hamarosan hazautazunk a szüleimhez. Hármasban. Vonattal. Na, ez az izgalmas. Nagy Őm nem tud jönni. Úgyhogy most izgulok egy kicsit. Zsófival, amikor 1,5 éves volt simán haza lehetett menni, mert ő amolyan lelkes, vállalkozó fajta volt. Nimród is az, csak sokszor a maga útján jár. Az jó lesz, hogy anyukám feljön a Keletibe elénk.
De másfél hét Nagy Őm nélkül...
Tudjátok, nagyon szeretem. Tényleg. Sokan mondják, hogy "majd elmúlik", meg "a 7. év megválasztja", "a szerelem elmúlik"... de... én nagyon szeretem. Egész életemben ilyen emberre vágytam. Nem hibátlan, de nekem éppen olyan, amilyenre szükségem van. Minden nap hálás vagyok azért, hogy Isten adta Őt nekem. Igen, sokat vártam rá. Mégis 32 éves voltam, amikor férjhez mentem. Van akinek késő van, van akinek éppen jó. Nekem pont jó. Isten tudja, hogy mikor érik meg valaki a házasságra.

Nekem adott egy lehetőséget, és hálás vagyok érte.
Annak azért örülnék, ha kicsit, de csak egy nagyon kicsit fiatalabb lennék gyerekvállalás szempontjából. Nem tudom, hogy leszünk-e nagycsalád. Szerettünk volna, vágytunk a minimum 3 gyerekre. És persze még lehetséges, de azért az embernek vannak energiakorlátai. Meg anyagi. Meg türelembeli. (De most nem szeretnék kitérni másra.)

Egyszerűen csak szeretem őt. Úgy, ahogy van. És nagyon nehezen fogom bírni nélküle.


De itthon festeni kell, és azt a gyerekek mellett nem lehet. Legalábbis a mieink mellett elég nehéz.
Nincs annyi szabadsága, amennyit szeretne. Mert mi (a gyerekek is) szeretnek vele tölteni minden lehetséges percet.
Egy beszélgetés köztük:
- Szeretlek apa.
- Én is szeretlek.
- Mennyire szeretsz apa?
- Nagyon.
- Annyira, mint én téged?
- Jobban szeretlek.
- Akkor megmutatod mennyire?

Na, de hogy a családunk másik feléről se feledkezzünk meg. Nálunk ugyanez a helyzet. Jó, ezen a képen éppen sír. Ez nála alaptartozék. De anya minden körülményben a megnyugtató erő.

2011. november 14., hétfő

Zsófi alkotásai

Zsófia nagyon kreatív gyerek. Nagyon szeret alkotni, és mindig jó ötletei vannak. Igen tanulékony és már most sok minden nagyon érdekli. Állandóan tanulni akar, tudni, már sok betűt ismer. Ugyan az oviban azt kérték, hogy ne tanítsuk a betűket, de nem fogom azt mondani neki, hogy: "Nem mondom meg, milyen betű."
A mi családunk rajzolós család. Apuka is nagyon ügyes, általában ő rajzol a gyerekeknek. Én is szeretek, csak nekem sokáig tart (több nap) megrajzolni valamit. Sokat kézműveskedünk, és ezt adjuk tovább a gyerekeknek is.
Közel áll Zsófihoz az olvasás is, nagyon szereti a könyveket, állandóan olvasni kell. Keresi a feladatos könyveket is. Szóval, élmény ez a lány. Nem azért mondom, mert az enyém, de tényleg :)

Zsófi csodálatos alkotásai:

Itt csak a fát és a napocskát rajzoltam meg, mert ezt kérte. A hátteret és a feliratot Ő készítette hozzá. Mert ha még nem mondtam volna elégszer :) APA-MÁNIA van nála.
Ez a Jónás történetéhez készült hal. Szerintem halszerű. Szerintetek is?
De ez a nagy kedvencem. Nekem rajzolta. Mivel tudja, hogy nagyon szeretem a kacsákat. Szivárvány-kacsa.
 

2011. október 24., hétfő

Sárgarépa ivólé

Napok óta küzdünk a magas lázzal. Valami vírus csúnyán elkapta az én édes kicsi lányomat. 
Már a második hetet kezdjük így. Az orvosunk nem sok vizet zavar: "csillapítsa anyuka" - mondja. Kösz. Azt teszem. 
Mindenesetre már jobban eszik, mert 4 napig semmit nem bírtunk beletukmálni. 
És a legérdekesebb az, hogy mostanában minden nap egyedül elmegy aludni. A láz elnyomja. 
Ez most a kedvenc képem. Apával összebújva alszanak. Zsófi megkérte apát, hogy menjen mellé. Drága nagy Őmnek van egy irigylésre méltó tulajdonsága (szerintem). Bárhol, bármikor képes elaludni. Még ha pár percről is van szó. Nagyon édik együtt. Amúgy is nagy a szerelem.
De nagy Őm egyébként pedig nagyon ügyes. Mindenben. Most mondjam azt, hogy majdnem tökéletes kis hibával :)
Mert hogy nagyon ügyes a konyhában is. Én próbálom rábeszélni, hogy többet főzzön. Ő szeret is, meg jobban is csinálja, mint én (tudjátok az én főzés iránti lelkesedésem nem túl maximális). Ilyenkor megkérdezi kedvesen, csak amúgy olyan nagy Ősen: "Akkor felmész a kertbe robikapálni?" Ekkor választom inkább a főzést.

De most valami olyan finomat készített, hogy csak na.

40 dkg sárgarépát, 40 dkg cukrot, 2 narancs héját kevés vízben meg kell főzni.
Ezután leturmixolni és újra főzni.
4 l hideg vízzel össze kell keverni, és egy 100 db-os citrompótló kell bele. Ő most citromsavat tett bele.
Nagyon finom lett. Próbáljátok ki!

2011. október 17., hétfő

6 éve együtt

Tegnap házassági évfordulónk volt. A 6. Nagyon izgalmas, mozgalmas, ugyanakkor nagyon jó évek vannak mögöttünk. Még akkor is, ha sok tekintetben nehéz volt. De olyan jó volt megtapasztalni nap mint nap (csak és kizárólag minden nap!) Isten kegyelmét és szeretetét.
Nem igazán vagyok egy ünneplős alkat, de a férjemmel nagyon szeretek ünnepelni.
Igaz nem volt egy hagyományos ünneplés. Vettünk ugyan egymásnak apró, a másik által vágyott ajándékot :), bár megmondom őszintén és igazából szerettem volna meglepni egy Madách színházi előadással, mert nagyon szereti a Monty Pyton Gyalog Galoppját. És ezt a Madáchban megrendezték. Úgy terveztem, szerveztem, aztán nem tudtunk elmenni. Sajnos. Talán majd valamikor.

Ehelyett reggel Zsófival és Dorinával az uszodában kezdtünk. Tudjátok, olyan csajos nap volt, mint általában a vasárnap délelőttök. Aztán anyósomnál ebéd, majd itthon folytattuk az ünneplést.
Nagy Őm az udvaron téliesített mindent, nagyon szép lett a kertünk. Én pedig megleptem a családot. Apa pizzát kapott (mi mást!), hiszen ünnep van. Én pedig egy finom tortát választottam. Persze csokisat :)
Kaptam nagy Őmtől virágot, és romantikusan megvacsoráztunk négyesben.
Miután a gyerekek elaludtak, beszélgettünk arról, hogy mi minden volt nagyon jó a 6 év alatt, mit szeretünk a mi házasságunkban, és arról is, hogy min kellene változtatni.


Ezt a tortát sütöttem.
Ez a torta csokis. Természetesen :) Ez a nap mindenki kedvencéről szólt. Rengeteg pizzát sütöttem, aminek nagy Őm nagyon örült. És akkor gondoltam, magamat is meglepem. Csokis süti, ami egyébként karobos :) Recept később.
Ezt kaptam a nagy Őmtől. Igazi romantikus alkat. (A háttér már kevésbé.)
Apa az én barátom. Ezután én leszek a felesége.

Nimród meg egyszerűen csak jól érezte magát!

2011. október 13., csütörtök

Zsófi mondása

Én: Mit csináltatok ma az oviban?
Zsófi: Szedtünk szegfűt, rezedát és néhány szál kankalint.

2011. október 11., kedd

Kenyere el nem fogy

Egyszer itt már írtam arról, hogy mennyire szeretem a Gyermekdalok és Mondókák című dvd-t.
Egy ideig nem hallgattuk, aztán most megint. Vannak Zsófinál slágerlistás énekek, mint például ez:

Mostanában újra sokat énekelünk, aminek nagyon örülök. Zsófi nagyon lelkesedik a közös éneklésért, még akkor is, ha tudja, hogy Anya nem egy kiemelkedő tehetségű X-faktor :) Mindenesetre sokat éneklünk, táncolunk (anya táncolni sem tud, de ez sem zavar senkit :) ), ugrálunk. 

Persze néha komoly munkát is végzünk. Élőben követtük ennek az éneknek az eseményeit. Nem mentünk el ugyan egy aratásra (de ez is tervben volt), viszont megőröltük a búzát, és kenyeret sütöttünk belőle. Zsófi ezeket nagyon szereti.

Tönkölybúza
A kis házi malom, amivel megőröljük a búzát.
Zsófi, aki felügyel a lisztre.
Nagyon élvezi ezeket a feladatokat. Persze eközben Nimród sem tétlenkedik. Amint meglát egy kis ennivalót, mindent bevet a megszerzése érdekében. Lásd a képen:
A keksz nálunk a jolly-joker.
És a kész kenyér.