2024. október 22., kedd

Nemzetközi – október 22.

Nemzetközi Caps Lock nap – október 22.

A NEMZETKÖZI CAPS LOCK NAP, október 22-e és június 28-a, olyan ünnep, amelynek a naptárban két napra van szüksége ahhoz, hogy az esedékessé váljon. Derek Arnold szoftverfejlesztő az eredeti napot azért hozta létre, hogy a „tipográfiai konvenciókon” szórakozzon. De ez lett az a nap, amikor provokáljuk az internetes barátokat és kollégákat, és felhívjuk a figyelmet arra, hogy a csupa nagybetűs írás nem megfelelő etikett. Arnold a második napot a sétányon nevelt Billy Mays, az „As Seen on TV” szurkoló tiszteletére tette hozzá, aki hangerővel dolgozott. Tehát nyomja le a Caps Lock billentyűt, és szóljon valakinek.
 
Arnold üzent mindenkinek, aki véletlenül megnyomta a Caps Lock billentyűt a mindennapi életében vagy a szakmai kommunikáció során.
Arra akart emlékeztetni minket, hogy a nagybetűk kiabálásnak tűnnek, ami nem szép. Mivel a kommunikációnk címzettjei nem tudják felmérni hangerőnket, arckifejezésünket vagy testbeszédünket, könnyen értelmezhetik a haragként, ami szintén nem szép.
 
A számítógépek és a shift-lock előtt a legtöbb írógép a régi időkben csak nagybetűket írt. Az 1870-es években a Remington írógépgyártó gazdaságos módszert talált a kis- és nagybetűk beírására. Ezt úgy tette, hogy két szimbólumot vagy betűt, például nagy- és kisbetűt helyezett el minden betűsávon – arra a fémdarabra, amely a betűket a papírra ütötte. A két szimbólum közötti váltáshoz az írók egy Shift billentyűt használtak, amely fizikailag mozgatta a teljes típussáv-berendezést.
 
Mostanában néhányan a Caps Lock billentyűt „Billy Mays billentyűnek” hívják – utalva a bömbölő hangú információs ikonra, aki arra buzdított minket, hogy hívjuk a 800-as számot, és VÁSÁROLJON MOST! Így amikor Mays 2009. június 28-án meghalt, Arnold azzal tisztelgett, hogy egy második, bár másodlagos napot vett a naptárba a nemzetközi Caps Lock-nap megünneplésére.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése