Az április 25-i pingvinek világnapjának célja, hogy felhívja a figyelmet ezekre a röpképtelen madarakra, hogy megőrizzék fajukat, hogy a jövő generációi is láthassák ezeket az elegáns és figyelemre méltó lényeket. Ez a nap egybeesik az Adélie-pingvinek éves északi vándorlásával, amely mintázat nemzedékeken át jellemző és konzervált. Nyolc faj őshonos az Antarktiszon. A legtöbb pingvin monogám, és egyedi hívásaik vannak, hogy segítsenek nekik megtalálni társaikat nagy csoportokban. A legtöbb faj egy szezonban legfeljebb két tojást tojik, míg a király- és császárpingvinek csak egyet. Riasztó azonban, hogy a 18 ismert élő faj közül 10-et a veszélyeztetett fajok közé soroltak.
A pingvinek ezt a különleges ünnepét a McMurdo állomáson, egy Ross-szigeti amerikai kutatóközpontban hozták létre, ahol a kutatók felfedezték, hogy az Adélie-pingvinek minden évben ezen a napon kezdik meg vándorlásukat. Így kezdődött a pingvinek világnapja, hogy megemlékezzenek az eseményről és felhívják a figyelmet ezekre a lényekre. Ez a nap arra ösztönzi az embereket, hogy többet tudjanak meg a pingvinekről, az őket érő veszélyekről, környezetükről és a környezethez való hozzájárulásukról.
A pingvinek mérete jelentősen eltér a nagy császárpingvintől, amely több mint három láb és hét hüvelyk magas, a kis kék pingvinig, amely körülbelül 13 hüvelyk magas. Történelmileg léteztek óriási pingvinfajok, amelyek csaknem hat láb magasra nőttek, és több mint 176 fontot nyomtak. A pingvinek nagymértékben alkalmazkodnak a vízi élőlényekhez, szárnyaik uszonyokká fejlődtek, és kiváló úszási képességeik vannak, ahol az olyan fajok, mint a császárpingvinek, elérhetik az 1800 láb mélységet. A pingvinek úgy vannak álcázva, hogy megvédjék magukat a felülről és lentről érkező ragadozók ellen. Fényes tollaik levegőt tartanak bennük, ami segít melegen tartani és a felszínen maradni. Ezek a rendkívüli lények az egész déli féltekén elterjedtek, az Antarktisztól a Galápagos-szigetekig, a pingvinek elkötelezett csibekeltetési törekvéseikről, aranyos kacsákról és elképesztő túlélési ösztöneikről híresek, mint például az összebújás, hogy melegen maradjanak a jeges teleken.
A pingvinek iránti elismerésünk inspirálta olyan filmek és könyvek megalkotását, mint a „Madagaszkár pingvinjei” és a „Mr. Popper pingvinjei." Mégis kihalás előtt állnak, ahol összehangolt erőfeszítésekre van szükség a szénlábnyomunk csökkentése és a környezetszennyezés megakadályozása érdekében, hogy megőrizzék élőhelyüket.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése